Vítejte na mém blogu.

Nejsem spisovatelka, nejsem fotografka, nejsem kreslířka.
Kdo jsem?
Carolinehr.

Blog založen 7. prosince 2013 v 15:07.
Počítačové hry

19. března 2014 v 15:00 | Carolinehr. |  Psaní
Můj názor ohledně kladů a záporů Počítačových her.


Počítačové hry
"Počítačová hra je hra provozovaná na nějakém počítači, dnes obvykle na PC či Macintosh. Video hra je hra provozovaná na herní konzoli. Jedná se o druh softwaru vydávaného na nějakém nosiči (DVD, CD, disketa,…), který se vkládá do PC přes mechaniku k tomu určenou (CD - CD-ROM mechanika). Nebo je distribuována přes internet. Počítačová hra slouží k zábavě, uvolnění a relaxaci."
Wikipedia, odkaz Počítačová hra
Těmito několika větami definice začíná článek Počítačová hra na otevřené encyklopedii Wikipedia. Ráda bych v několika následujících větách a odstavcích shrnula svůj názor ohledně počítačových her.
Počítačové hry jsou dle mého názoru každým rokem populárnější, vznikají nové možnosti hraní nebo třeba grafiky, ale i nové příběhy. Poslední dobou je hlavní téma her stále stejné a to převážně násilí. Zde vyvstává první otázka, zda-li je to pro nás jako pro děti dobře, přeci jen někdo z dětí, ale i z dospělých, nemusí vidět rozdíl mezi realitou a fikcí. Osobně si myslím, že to dobře není. Počet násilných her by se měl vyrovnat i počtu normálních bezpečných her, protože jestli bude počet násilných her nadále vzrůstat, mohlo by se stát, že šestileté dítě bude hrát hru a řvát u toho "Chcípni ***.". A co si z toho odnese do budoucna? Jen to, že třeba v osmi bude mít daleko pestřejší slovník sprostých slov a nadávek než-li kopáč kanálu. Malým dětem by podle mého názoru měly být hry vybírány rodiči a ne způsobem, že co chce dítě, to se koupí bez rozmyslu. Každá hra by měla být zhodnocena rodiči, jestli je na to dané téma už dostatečně připravené a jestli dokáže rozlišit skutečnost a hru. Bohužel, tohle by mělo spíš platit u těch menších dětí, protože přeci jen teenagerovi je občas dosti těžké něco zakázat, aby nehrál, ale i tak by se to mělo zvážit.
Další věcí, na kterou by měli rodiče dohlédnout po koupi hry, je množství času, co ji dítě/teenager hraje. Přeci jen je velký rozdíl, když hru člověk hraje hodinu a když třeba deset hodin v kuse. Tady pak začíná problém s odlišením dvou světů. Toto, ale neplatí pouze u dětí a teenagerů, ale i u dospělých. Pro příklad bych ráda uvedla norského střelce A. B. Breivika, který trávil na počítači právě až nezdravých deset hodin u her Call of Duty nebo World of Warcraft. Nyní bohužel vidíme a slyšíme už jen o následcích.
Nerada bych, ale všechny hry házela do jednoho pytle, nebo že násilné hry rovná se zlo. Existují i násilné hry, které člověku něco přinesou. Osobně za jednu z takových her beru například herní sérii Assassin´s creed. Ano, je násilná, protože hlavní postavou je zabiják, ale na druhou stranu přináší i něco navíc. Konktrétně historii a výuku angličtiny. Celá hra je totiž komponována v minulosti. Autoři toho využili a do příběhu dali několik opravdových historických postav a i reálné podoby měst. Navíc se po každém setkání s osobností nebo známou architekturou objeví panel, kde se dozvíte další historické informace. Jako poslední plus je bráno i to, že je sice hra v angličtině, ale se slušnými titulky v češtině. Tato varianta se ovšem neobjevuje pouze ve výše zmíněné hře, ale i v mnoha ostatních hrách.
Pokud na počítačové hry pohlédnu jako na celek, tak skoro každá nám něco přináší a tím rozhodně nemyslím, jak nejlépe zastřelit grázla i s celou jeho bandou, ale právě věci jako je prohloubení gramatiky cizích jazyků, poznatky z historie, zodpovědnosti za někoho, rozhodování v různých situacích a tak dále. Poslední dvě věci by někomu mohli přijít divné, ale já mám na mysli např. simulátory života jako The Sims a jiné.
Sice hlavní téma jsou počítačové hry, ale myslím, že za zmínku stojí i hry na konzole. Osobně se mi v tomto odvětví líbí vynález pohybových technologií. Sama vlastním, jak Nintendo Wii, tak Xbox 360 s kinectem. Myslím si, že rozmach v této kategorii je jedině dobře, protože člověka tyto hry donutí si stoupnout a pohybovat se místo toho, aby seděl u počítače jako tvrdé y a upřeně sledoval obrazovku. Navíc herní společnosti v dnešní době mají tolik různorodých her, že si člověk najde i takovou, která mu pohybově vyhovuje. Takže doufám, že rozmach v tomto odvětví bude i v budoucnu nadále pokračovat.
To by byl tedy celý můj názor na počítačové hry a jejich plusy a mínusy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Redy Lala Redy Lala | Web | 29. června 2014 v 11:00 | Reagovat

Ahoj psala jsem ti už jeden komentář. :-D
líbí se mi tvuj názor na počítačové hry :D a mužu se tě zeptat kolik ti je..??

2 Carolinehr. Carolinehr. | E-mail | Web | 29. června 2014 v 11:05 | Reagovat

[1]: A já ti za oba komentáře děkuji.
K tvé otázce. Je mi šestnáct.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama