Vítejte na mém blogu.

Nejsem spisovatelka, nejsem fotografka, nejsem kreslířka.
Kdo jsem?
Carolinehr.

Blog založen 7. prosince 2013 v 15:07.
Moderní pohádka

10. ledna 2014 v 12:00 | Carolinehr. |  Psaní
Tentokrát přicházím už se svou závěrečnou prací na slohový útvar vypravování.
Téma: Mám ráda pohádky, povídky a jednu vám teď povím.
Osnova:
1. Já a můj vztah k pohádkám
2. Království
3. Trojský kůň
4. Únos
5. Záchrana
6. Svatba a závěr mého názoru

Mě osobně se mi tenhle sloh líbí. Někdo může mít problém s tématem pohádky, ale já jsem byla tak zblbá z písemky na informatiku, že mě napadl prostě příběh s onou tématikou. :D Jinak byla moje práce ohodnocena na výbornou. Za což jsem moc ráda.

Moderní pohádka
Můj vztah k pohádkám byl vždy kladný. Pohádky přeci doprovází každé malé dítě, ale i dospělého. V mém případě to platí určitě. Miluji je i přesto, že jsem hranici dětství překročila před hodně dlouhou dobou. Bohužel, nejenom na mé tváři se tato léta projevují, ale už i na pohádkách. Popelka s Červenou karkulkou nejsou podle slovníku mladých "cool" a ostatní pohádkové postavy nestojí za řeč. V aktuálním kurzu jsou jiné pohádky. O jednu, kterou jsem nedávno četla, bych se s vámi ráda podělila.
Bylo jednou jedno království jménem Počítačov. Rozkládalo se na území vedle pracovního stolu. Vládl zde král Pevný disk, který byl znám svými vědomostmi. Jeho dcera Grafická karta byla nejkrásnější princezna na celém světě. A jak už to tak bývá, matka Grafické karty Základní deska odešla zanedlouho do nebe a její místo nahradila nová žena pana krále Základní deska II. Princezna si s macechou dobře rozuměla, takže se často vzájemně doplňovaly. Celé království ale netušilo, jaká pohroma se na ně chystá.
Den začal jako obyčejně. Na nebi to zajiskřilo, rozednělo se a začal foukat vlahý větřík. Toto idylické ráno ovšem narušily tři rány u hlavní brány. Stráž otevřela malé okénko na bráně a jeden z vojáků se zeptal:
"Kdo si žádá přístup do království?"
"Přeji krásný den. Přicházíme v míru. Mám za úkol doručit dárek nejkrásnější princezně na světě," odpověděl příchozí.
Stráž chvíli váhala, ale nakonec bránu otevřela. Všichni v tu chvíli mohli vidět nádherného koně, taženého několika vojáky. Ti na povel hlavního velitele zatáhli koně do království. Královská rodina se na něj přišla podívat.
"Od koho tento dar je?" zeptala se princezna.
"Je od celého světa, jen pro vás. Jeho jméno je Trojský kůň."
Princezna poděkovala a výprava, která doručila svou zásilku, mohla spokojeně odejít. Taková událost si zasloužila oslavu. Ta trvala až do pozdních večerních hodin.
Za pár dnů se bohužel stala obrovská tragédie. Někdo princeznu unesl. Žádost o výkupné na sebe nenechala dlouho čekat. Únosci požadovali celé království, a pokud se tak nestane, prý začne válka. Celé obyvatelstvo princeznu hledalo, protože král odmítl přistoupit na podmínky a tak po vypršení lhůty pro výkupné, opravdu válka začala. Nepřátelští vojáci jako by se odněkud vynořili, ale nevědělo se odkud. Jejich počty stále přibývaly a království upadalo. Král vyhlásil, že kdo království pomůže, dostane ho i s princeznou za ženu. Nikdo ale nepřicházel. Situace byla v Počítačově každý den horší.
Jednou se na obloze zablesklo. Nejednalo se o klasický záblesk přicházející s rozbřeskem, ale o jiný a daleko silnější. Z čista jasna se objevily jednotky vojáků, které okamžitě začaly bojovat proti nepřátelům. K večeru už bylo po válce. Celé království se šlo podívat na své osvoboditele, kteří se shromáždili u paláce. Královská rodina vyšla na nádvoří a celé vojsko se uklonilo. Jeden z vojáků předstoupil a sundal si helmici. Král se ujal slova:
"Děkujeme vám za záchranu našeho Počítačova. Kdo jste?"
"Jmenuji se princ AVG a pocházím z království Firewall. Bylo nám potěšením vaši krásnou zemi zachránit."
"Jak jste to dokázali? Hledali jsme sídlo nepřítele skoro všude," ozvala se otázka z davu.
"Celou dobu byli schovaní v soše koně, která stojí u brány. Trvalo nám, než jsme jejich sídlo objevili," odpověděl na ni princ.
"Zachránili jste nás, a tak musím dostát svého slibu. Mé království je vaše spolu s mojí dcerou Grafickou kartou," ujal se slova znovu král.
Po dokončení této věty se lid rozezvučel radostnými výkřiky.
Svatba se konala zanedlouho. Od té chvíle království jenom vzkvétalo. A princ AVG s princeznou Grafickou kartou žili šťastně až do posledního vypnutí elektrického proudu.
Tak toto má být nová moderní pohádka. Přiznávám, líbí se mi, ale není nad klasiku v podobě Popelek, Karkulek, ale třeba i hloupých Honzů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama